eMko Hodonín - VÁŠ PARTNER VE SVĚTĚ REALIT A FINANCÍ

Aktuálně

2018-12-05

Hypotéka - rychle, levně a bez starostí - s námi. Naší spoluprací s bankami Vám dokážeme nabídnout menší úrokovou sazbu - než je nabídka přímo v bance. Úvěr spolu nastavíme tak, aby odpovídal vašim představám, věku, potřebám a momentální finanční situaci. Stačí jen říct, k jakému účelu a jak vysokou hypotéku potřebujete, kolik peněz máte k dispozici a především jaká by vám vyhovovala výše měsíční splátky hypotéky.

2018-10-25

Jsme malá realitní a finanční kancelář pro oblasti - Hodonínsko, Břeclavsko, Kyjovsko a Veselsko - na trhu od r. 2006. Finanční poradenství - produkty bank, stavebních spořitelen a pojišťoven na míru klientovi. Chcete najít nebo prodat či pronajmout bydlení podle Vašich představ? Nemovitost Vám najdeme či prodáme podle Vašich požadavků. Poskytujeme i finanční služby - finanční poradenství, spolupracujeme se všemi tuzemskými bankovními domy, stavebními spořitelnami a pojišťovnami.

2018-09-20

Reality-Realitní-Kanceláře.cz - Byty, pozemky, domy a další nemovitosti

20170821

Certifikát PROVĚŘENÁ SPOLEČNOST 2017
... více

www.hodoninske-stranky.cz

Proč je dobré využít služeb realitního poradce.

Jsou obory, které vám, mohou vás přivodit nejednu krušnou chvilku, pokud do nich vstoupíte jako laik. Jedním z nich je realitní trh, čili prodej a nákup nemovitostí. Možná jste se už dostali do situace, kdy jste potřebovali prodat nebo koupit byt. Začali jste tedy procházet webové stránky se spoustou informací a snažili jste se v celé této problematice zorientovat. Pokud se v této oblasti nepohybujete dostatečně dlouho, zůstanou vám některé aspekty případného obchodu úplně utajeny a ať už obchod proběhl nebo neproběhl, nedozvíte se, jak probíhat mohl.

nákup nemovitosti Pojďme se na to tedy podívat od začátku.

Majitel chce svou nemovitost prodat pokud možno za nejvyšší možnou cenu. To je přirozené, jenže má mnohdy zcela nereálné požadavky. Až do dnešního dne se o reality nezajímal a neuvědomuje si, že ten byt v protějším domě, se sice prodal za 2 miliony, ale byl dispozičně lépe řešený, byl po kompletní rekonstrukci, má třeba balkon a navíc výtah. Kdežto ten jeho je v přízemí, kam nikdo nechce, nebo naopak ve 4. poschodí bez výtahu.

Zkušený makléř mu může reálnou cenu naznačit, nicméně tím, že spolu navážou spolupráci (zvláště jde-li i o přátelský vztah) i nadále se jejich cena pohybuje na horní hranici prodejnosti, i když tentokrát jde už cenu trochu reálnější, třeba 1 850000,–Kč.

Nyní nastupujete na scénu vy jako kupující. Buď jste narazili přímo na nepoučeného majitele bytu a pak se s ním začnete handrkovat o ceně, kde jste se nakonec shodli na 1,9 milionu. Majitel spokojený není, protože si myslel na ty dva miliony a vy nezjistíte, že za rohem se úplně stejný byt prodal za 1,7 milionu.

A nebo… Jiný případ nastane tehdy, naleznete-li tento byt v nabídce výše jmenované realitní kanceláře. Cena je sice 1,85 milionu, ale vy lamentujete nad tím, že musíte ještě zaplatit provizi. Jste ale přeci obchodník. Cena se vám tedy povede srazit o nějakou tu částku dolů a opět jste spokojeni.

A nyní pozor. Nastává třetí a pro vás nejlevnější případ. Najdete si svého zkušeného makléře, říkejme mu realitní poradce. Stojí mezi vámi, majitelem, realitní kanceláří a právníkem. Ano slyšíte správně i mezi právníkem. Každý právník má své oblíbené obory a jen málokterý dělá výhradně realitní smlouvy, které mají mnoho variant. Bude se tedy snažit vypracovat tu nejobecnější, i když pochopitelně správnou smlouvu a vy až ve finále zjistíte, co vám tam chybělo.

[realitní poradce] Váš realitní poradce musí být v této oblasti zkušený. Měl by vědět, že se podobný byt dá koupit za 1,7 mil., mnohdy i ví, že ten byt majitel nabízí třeba už půl roku a umí si i najít, že původní cena byla 2 miliony. Osloví tedy svého kolegu (realitní kancelář), který se o byt stará a domluví si s ním spolupráci. Dojedná vám tu nejnižší možnou cenu a můžete se domluvit na sepsání Kupní smlouvy. Nejenže jste byt získali levněji, ale ten váš poradce vás nestál ani korunu, protože jeho vyplatí výše uvedená realitní kancelář.

Nyní by se mohlo zdát, že nejhůře je na tom vlastně ten prodávající. Zdání klame. Kdyby do prodeje nezapojil realitní kancelář, prodával by nemovitost dlouho a na nižší cenu by stejně nakonec přistoupil. Protože čím déle se nemovitost nabízí, tím větší nedůvěru mezi kupujícími získává a byť by tam nebyl žádný zádrhel, lidé se bojí, nějakého skrytého problému. Navíc je prodej mnohdy vázán na koupi další nemovitosti a ta mu díky dlouho prodávané první nemovitosti unikne. Spokojen tedy může být i on protože to má vše bez starostí a hlavně rychle.

Další etapou prodeje je kupní smlouva.

I zde je velmi výhodné mít svého realitního poradce. Tento člověk totiž stále kope na vaší straně hřiště. I zde je stále mnoho možností jak si zadělat na problém. Smlouvu sice napíše právník, ale on za ni dostane zaplaceno ať je jakákoli. Napíše ji sice správně, ale většinou je to jen šablona, kterou je potřeba doladit. Může se vám třeba stát, že majitel nechá byt nevyklizený a vy pak nevíte jak s věcmi naložit. Odvezete je do sběrného dvora, bývalý majitel se o to druhý den přihlásí a zažaluje vás… Proto se každá smlouva musí doplnit o konkrétní situace, které se k dané nemovitosti vážou. Váš poradce už ty finty ve smlouvách zná a pohlídá, abyste tam neměli nic, co by vás poškodilo. Když stejnou věc udělá protistrana, smlouva se stává vyváženou.

Určitě jste si všimli, že nejhorší situace pro vás nastane ve chvíli, kdy má majitel nemovitosti svého realitního poradce a smlouvy sepisuje jeho právník. Tady radíme velkou opatrnost.

To vše platí pochopitelně jen v případě, že spolupracujete s dobrým realitním poradcem.

A jedna důležitá informace na závěr. Nevěřte tomu, že všechny realitní kanceláře jsou prohnilé od základu. Nebudeme tvrdit, že takové nejsou, je jich možná tak 5% z celkového počtu. Špatná práce je ale vždy předurčí k zániku. Pak se ale na realitním trhu pohybuje poměrně mnoho nezkušených makléřů a ti se vyskytují jak v malých, tak ve velkých realitních kancelářích. Toto procento je už významnější. Ti vás mohou poškodit taky, i když to většinou udělají neúmyslně. Je to proto, že práce makléře je (ač se to nezdá) těžká a fluktuace je zde velmi častá. Skutečných odborníků je tedy relativní nedostatek.

Vždy tedy důkladně promyslete, kdo bude vašim realitním poradcem.


Partneři webu:
| Kosmetika Hodonín | Zprávy z Jižní Moravy | Aktuální zpravodajství | Praha na Dlani